TELSAT electronic systems, Gryfice
Polski |  English
»O Firmie | Osiągnięcia, referencje, opinie techniczne, wydarzenia (historia) | 
           « wstecz
 

Osiągnięcia, referencje, opinie techniczne, wydarzenia (historia)

2010 – Targi Kielce.


Najnowszy sprzęt budowlany, maszyny ciężkie, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia eksploatacją dróg i autostrad - to wszystko prezentują wystawcy na szesnastych targach AUTOSTRADA-POLSKA odbywających się wspólnie z targami MASZBUD, TRAFFIC-EXPO i TIL. TELSAT w sąsiedztwie stanowisk GDKIA oraz Ministerstwa Infrastruktury wspólnie z partnerami ze Stowarzyszenia Inteligentne Systemy Transportowe Polska – prezentował swoje produkty i urządzenia dla inteligentnych systemów transportowych VCOP.


Przez 4 dni targowe grono odwiedzających mogło dowiedzieć się o szerokiej ofercie możliwości projektowych, konsultingowych oraz wykonawczych w zakresie dostaw technologii i rozwiązań pod klucz. Rozwiązania softwarowe i możliwości integracyjne zaprezentowane klientom w czasie targów to moduły VCOP Policja, VCOP Drogowiec, VCOP HIM, VCOP WIM jako podstawowe elementy składowe PORTALU inteligentnego systemu drogowego. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska targowego również w następnym roku 2011.

2010 – Intertraffic Amsterdam 2010.


Odwiedziliśmy targi Intertraffic w Amsterdamie. To już 20 edycja targów poświęconych prezentacji rozwiązań w obszarze transportu. W 6 kategoriach ITS: zarządzanie, systemy parkingowe, bezpieczeństwo, środowisko, integracja i infrastruktura zaprezentowano najnowsze rozwiązania techniczne. Na targach spotkaliśmy kilka polskich firm, których osiągnięcia nie odbiegały innowacyjnością i ekspresją technologiczną od produktów światowych potentatów. Miłe polskie akcenty oraz ogrom prezentowanych nowości dał nam wiele satysfakcji podczas wizyty na Intertraffic w Amsterdamie.2010 – Maj – Oddanie do użytku nowegu budynku Sądu Rejonowego w Gryficach.


W maju 2010 oddaliśmy od użytku nowy budynek Sądu Rejonowego w Gryficach. Wykonane przez nas zintegrowane Systemy SAP i Oddymiania, Kontroli Dostępu, Telewizji Przemysłowej, domofony cyfrowe oraz centrala telefoniczna i sieci teleinformatyczne przez wiele lat będą służyć pracownikom Sądu. Wartość wykonanych prac to ponad 0,6 mln PLN, okres udzielonej gwarancji – 3 lata.

2010 – Maj – System identyfikacji wagonów.


Firma Telsat podjęła się realizacji nowoczesnego, innowacyjnego systemu identyfikacji wagonów warszawskiego metra. Wykonywany system, pierwszy taki w Polsce, będzie służył pracownikom metra i pozwoli na wizualizację zajętości torów w elektrowozowni Kabaty. Stosowna umowa została podpisana, a wartość wykonywanych prac to ponad 150 tys PLN.2010 – Marzec – Zebranie ITS.


TELSAT od 2008 roku jest członkiem stowarzyszenia ITS Polska. W dniu 25 marca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków ITS. Na spotkaniu podsumowano pracę Stowarzyszenia, podziękowano najbardziej zaangażowanym członkom, zatwierdzono sprawozdanie finansowe i udzielono absolutorium dla zarządu. Dzięki czynnemu uczestnictwu w działalności stowarzyszenia TELSAT ma możliwość rozpoznawania problemów i potrzeb rynku w obszarze ITS oraz zapoznawania się z najnowszymi osiągnięciami, technologiami i rozwiązaniami wdrażanymi na całym świecie. Umożliwiają to szerokie kontakty zagraniczne inicjowane przez Stowarzyszenie.2010 – Styczeń – Wdrożenie systemu RCP i KD dla ENEA Szczecin.


W styczniu 2010 zakończyły się pracę wdrożeniowe w budynkach ENEA Operator Sp z o. o. Oddział Dystrybucji Szczecin. W ramach prac wykonano modernizację i rozbudowę systemu Kontroli Dostępu oraz systemu Rejestracji Czasu Pracy. Zmodyfikowana została infrastruktura urządzeń KD, wdrożono nowe oprogramowanie sytemu RCP i KD.

2009 – Grudzień – Badanie ruchu pieszego metodą tradycyjną i analizy obrazu w wybranym węźle przesiadkowym.


Firma TELSAT wykonała innowacyjne, pierwsze w Polsce badanie ruchu pieszych za pomocą metody analizy obrazu a także metodą tradycyjną. Badanie zrealizowano na podstawie zlecenia Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m. st. Warszawy. Dzięki wykorzystaniu autorskich metod analizy obrazu możliwym było stworzenie dokładnego modelu ruchu na węźle przesiadkowym Bemowo-Ratusz.
Pozyskana w badaniu wiedza posłuży specjalistom z Biura Drogownictwa i Komunikacji ustanowieniu lepszej organizacji transportu miejskiego, a także posłuży jako materiał wyjściowy przy planowaniu przebudowy węzła przesiadkowego.
2009 – Grudzień – Badanie ruchu pieszego metodą tradycyjną i analizy obrazu w wybranym węźle przesiadkowym.


Firma TELSAT wykonała innowacyjne, pierwsze w Polsce badanie ruchu pieszych za pomocą metody analizy obrazu a także metodą tradycyjną. Badanie zrealizowano na podstawie zlecenia Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m. st. Warszawy. Dzięki wykorzystaniu autorskich metod analizy obrazu możliwym było stworzenie dokładnego modelu ruchu na węźle przesiadkowym Bemowo-Ratusz.
Pozyskana w badaniu wiedza posłuży specjalistom z Biura Drogownictwa i Komunikacji ustanowieniu lepszej organizacji transportu miejskiego, a także posłuży jako materiał wyjściowy przy planowaniu przebudowy węzła przesiadkowego.
2009 – Listopad – Nowoczesne Systemy Kontroli Dostępu (KD) i Rejestracji Czasu Pracy (RCP) w ofercie firmy TELSAT.


PHU Telsat, jako firma o wieloletnim doświadczeniu zawodowym z zakresu zabezpieczenia technicznego, obiektowego i alarmowego od początku swej działalności stara się wyposażać użytkowników swoich instalacji w sprawdzone urządzenia oparte o nowoczesne Systemy Kontroli Dostępu (KD), Rejestracji Czasu Pracy (RCP) oraz Kontroli Bezpieczeństwa (KB).
W listopadzie 2009r. nasza firma została oficjalnym Dealerem autoryzowanych Systemów KD i RCP świadczonych przez firmę Unicard.
Jako Partner handlowy jesteśmy przekonani, że podjęta przez nas współpraca jeszcze silniej wpłynie na świadczone przez naszą firmę usługi oraz podejmowane inwestycje.

Monitoring wizyjny, CCTV, monitoring miast, telewizja przemysłowa, Monitoring IP, systemy bezpieczeństwa, kontrola dostępu, rejestracja czasu pracy, RCP, KD, KB, SA, systemy alarmoweRELACJA WIDEO z II Polskiego Kongresu ITS (Intelligent Transport Systems)


Z przyjemnością prezentujemy Państwu ekskluzywną relację z II edycji Polskiego Kongresu ITS, z udziałem naszej firmy gdzie zaprezentowaliśmy najważniejsze i najbardziej problemowe kwestie związane z Oprogramowaniem, systemami oraz platformami informatycznymi ITS na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
2009 – Październik – Koncepcja budowy systemu monitoringu Olkuskiej Starówki.


PHU TELSAT jest w trakcie opracowywania koncepcji budowy systemu monitoringu Olkuskiej Starówki.

Koncepcja obejmuje:

 • analizę zagrożeń,
 • opis 7 punktów kamerowych zlokalizowanych na terenie Starówki miasta Olkusz,
 • opis organizacji oraz wyposażenia Centrum Nadzoru,
 • opis transmisji danych,
 • opis realizacji Strefy Ograniczonego Ruchu Pojazdów opartej na ARTR,
 • wykonanie kart lokalizacyjnych punktów kamerowych. • 2009 – Wrzesień – Program Funkcjonalno-Użytkowy dla monitoringu wizyjnego Śródmieścia miasta Lęborka.


  PHU TELSAT wykonał Program Funkcjonalno-Użytkowy dla monitoringu wizyjnego Śródmieścia miasta Lęborka, w którym przedstawiono w 3 częściach ideę systemu.
  Program obejmuje opis 10 punktów kamerowych na terenie Śródmieścia wraz z terenami przyległymi miasta Lębork, opis modernizacji Centrum Nadzoru, sposób transmisji danych, a także opis budowy systemu ARTR.
  W opracowaniu określono także minimalne parametry techniczne, które powinny spełniać poszczególne urządzenia wchodzące w skład systemu.  2009 – Maj – II POLSKI KONGRES ITS 2009.


  W dniach 26-27 maja 2009 w Warszawie (Novotel Centrum), odbyła się II edycja Polskiego Kongresu ITS (Intelligent Transport Systems) organizowanego przez Stowarzyszenie ITS Polska, na którym obecna była nasza firma. Na specjalnym seminarium zorganizowanym na rzecz tegorocznego sympozjum pod nazwą „Inteligentny Transport – Wizja i rzeczywistość” firma TELSAT reprezentowana przez Pana mgr inż. Grzegorza Kawke poruszyła najważniejsze i najbardziej problemowe kwestie związane z Oprogramowaniem, systemami oraz platformami informatycznymi ITS na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


  Tak ogromne przedsięwzięcie jakim jest Polski Kongres ITS otworzyło przed nami bezpośrednie możliwości na skonfrontowanie oraz poszerzenie zdobytej wiedzy i doświadczenia w stale rozwijającej się branży. Poznanie najnowszych technologii opracowanych przez najlepszych fachowców w obszarach zarządzania, planowania, kontroli i nadzoru na pewno stanie się dla nas bezcennym doświadczeniem.
  Wszystkim przybyłym i odwiedzającym z ogromną przyjemnością dziękujemy za okazane zainteresowanie naszą ofertą z zakresu ITS, którą z dumą mogliśmy prezentować na tegorocznym Kongresie!
  Zdobyta wiedza na poprzednim jak i obecnym Kongresie ITS przełożyła się również na rozwój naszych produktów z rodziny VCOP.

  Relację z naszego pobytu oraz związanych z nim nowinek ze świata ITS znajdziesz tutaj….


  2009 – Maj – TRAFFIC-EXPO - V Międzynarodowe Targi Infrastruktury w Kielcach.


  Tegoroczne targi Traffic Expo zaowocowały wieloma kontaktami z partnerami handlowymi i odbiorcami.
  W czasie targów pokazaliśmy między innymi nasze mobilne laboratorium VCOP MOBILE LAB.

  Na gorąco klienci zadawali szczegółowe pytania dot. linii produktów VCOP; szczególnie duże zainteresowanie panowało w obszarze ważenia pojazdów oraz kontroli przejazdu na czerwonym świetle. Sterowanie i nadzór nad ruchem drogowym stały w II-gim rzędzie.

  Z ogromną sympatią można wspominać targi Trafic Expo 2009 oraz Autostrada 2009 gdyż atmosfera wytworzona przez odwiedzających a i przez organizatorów jak zawsze na kieleckich targach była przemiła. Wielu odwiedzających i kompetencja organizatorów, profesjonalizm, bezproblemowy tryb współpracy to elementy jakie przynosiły zadowolenie na twarzy wielu wystawców i odwiedzających.

  Zapraszamy do współpracy wszystkich naszych przemiłych gości!!!

  Więcej szczegółów dotyczących systemów z dziedziny ITS prezentowanych przez naszą firmę na tegorocznych targach znajdziesz tutaj….


  2009 - Kwiecień – EUROPOLTECH 2009 - Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa.


  Po raz kolejny PHU TELSAT wzięło udział w Targach Europoltech. Dedykowana impreza targowa dla formacji mundurowych umożliwia prezentację produktów dla tych klientów do których nie łatwo na co dzień dotrzeć. Mamy nadzieje, że nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem a zaoferowane oprogramowanie, sprzęt i prace doradcze oraz koncepcyjno-projektowe w mocno rozwijającej się gałęzi BRD i ARTR to dziedzina, którą TELSAT miał przyjemność ukazać jako doświadczony partner.


  Dziękujemy obsłudze targów MTG, Dyrekcji MTG oraz personelowi Policji odpowiedzialnemu za bezpieczeństwo, za ogromne wsparcie i pomoc w realizacji wystawy.

  Więcej informacji na temat poszczególnych systemów prezentowanych na targach znajdziesz tutaj….


  2009 - Kwiecień - Modernizacja systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy na rzecz ENEA Operator w Szczecinie.
  • Skomplikowane i odpowiedzialne zadanie jakie realizujemy na rzecz ENEA Operator w Szczecinie to zmiana konfiguracji oraz dostosowanie systemu RCP do przepisów kodeksu pracy poprzez wykonanie aplikacji i integracji środowiska HR z urządzeniami systemu KD i RCP TO. Realizacja tego zadania, którego celem jest również precyzja w zarządzaniu zasobami ludzkimi, daje nam wiele satysfakcji i zadowolenia ze współpracy z Partnerem ENEA Operator.


  2009 - Kwiecień - Bezpiecznie i pewnie w nowym budynku Sądu Rejonowego w Gryficach.
  • Inżynierowie TELSAT – wykonują prace w zakresie wyposażenia obiektu Sądu Rejonowego w Gryficach w instalacje systemów bezpieczeństwa. System alarmowy, CCTV, SAP, sieć komputerowa, system oddymiania to instalacje, które zapewnią bezpieczeństwo pracownikom i klientom tej instytucji.
   Nowo wznoszony budynek to kolejna perełka w naszym mieście. Wartość kontraktowa prac to 720 tysięcy złotych.


  2009 - Marzec - Nowoczesny monitoring wizyjny - restrukturyzacja w bezpieczeństwie miasta Zabrze.

      
  • Jeszcze w lutym 2009 dokonano wyboru oferty TELSAT jako wykonawcy systemu monitoringu wizyjnego miasta Zabrze. Przygotowana do podpisania umowa zawarta zostanie z TELSAT w połowie marca 2009 roku. Zabrzanie i Zabrzanki będą mogli czuć się coraz bezpieczniej w wyniku realizacji kontraktu, który będzie polegał będzie na instalacji prawie 16-stu kamer obrotowych i centrum nadzoru systemu monitoringu. Dzięki decyzjom Radnych miasta Zabrze zarówno Straż Miejska jak i Policja wyposażone zostaną przez TELSAT w nowoczesne cyfrowe narzędzia o ogromnym potencjale. Wdrożenie systemu monitoringu w Zabrzu podniesie poziom bezpieczeństwa w strefach instalacji urządzeń, jednocześnie zmniejszając koszty i nakłady ponoszone aktualnie przez służby odpowiedzialne za ład i porządek publiczny. Objęcie monitoringiem wizyjnym centrum Zabrza da możliwość zwiększenia częstotliwości i skuteczności patrolowania innych obszarów miasta. Wartość prac do wykonania przez TELSAT to prawie 1.000.000 PLN. Aby zapoznać się z obszarami przeznaczonymi do objęcia nadzorem wizyjnym wystarczy zapoznać się z mapką.


  • TELSAT dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla Policji.

      
  • KOMENDA GŁÓWNA POLICJI – w wyniku wyboru najkorzystniejszej oferty zleciła firmie TELSAT wykonanie specjalistycznego oprogramowania dla systemu teleinformatycznego. Wartość oprogramowania to blisko 400.000,00 PLN. Nie jest to pierwsze wdrożenie wykonanego przez nas oprogramowania dla polskiej Policji. W 2007 roku zakończyliśmy realizację systemu ARTR (Automatyczny System Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych Pojazdów), który zawierał specjalistyczne aplikacje do odczytu numerów rejestracyjnych oraz wykrywania pojazdów kradzionych. Wdrożenie systemu ARTR ( ANPR) dla Policji – zapoczątkowało dalszy rozwój i implementację kolejnych funkcji i modułów aplikacji VCOP, wykorzystywanej dzisiaj m.in. przez policję, drogowców, straż miejską i inne służby.

  2009 - Luty - TELSAT wykonawcą monitoringu wizyjnego miasta Wrocław.

      
  • Z końcem lutego 2009 roku Prezydent Miasta Wrocławia oraz Pan Grzegorz Kawka - właściciel P.H.U. TELSAT jako lider Konsorcjum ( TELSAT – NETBAS – MWM ) zawarli umowę na zaprojektowanie i wykonanie systemu monitoringu wizyjnego miasta. Kilkadziesiąt kamer już za około pół roku rozpocznie pracę na rzecz wsparcia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nowoczesną cyfrową technologią monitoringu wizyjnego. Konsorcjum TELSAT, jako jedyny wykonawca wśród czterech biorących udział w przetargu, spełniło wszystkie formalne i techniczne wymagania stawiane w przetargu przez Zamawiającego. Wartość prac to blisko 3.600.000 PLN. Wstępnie uzgodnione i przewidziane do monitorowania obszary miasta Wrocławia można zobaczyć na przygotowanej przez nas mapce poglądowej.

  2009 - Styczeń - Biometryczna Tożsamość, Rozpoznawanie Twarzy - osiągnięcia i nowości.

      
  • Prowadzimy prace przygotowawcze do realizacji zadania pn.: System Rozpoznawania Twarzy i Weryfikacji Tożsamości na Podstawie Obrazu Twarzy. Wyniki testów potwierdzają gotowość naszego produktu do weryfikacji podobieństwa i zgodności twarzy posiadacza „przepustki” biometrycznej z wzorcem bazy danych. Gotowe rozwiązanie daje możliwość do wykorzystania oprogramowania TELSAT w systemach weryfikacji tożsamości, w czasie kontroli na wejściu na obiekty sportowe poprzez porównanie zdjęcia zapisanego w karnecie (karcie kibica) z wizerunkiem osoby posługującym się tym dokumentem. To poważne osiągnięcie technologiczne dające delegację do skutecznego wykorzystania jako oprogramowania stanowiącego element umożliwiający egzekwowanie zakazów stadionowych i wykrywanie osób posługujących się cudzymi kartami wstępu. Nasze rozwiązania znajdują również zastosowania dla potrzeb identyfikacji osób przebywających już na obiekcie. Możliwość ustalenia w łatwy sposób tożsamości osoby przebywającej na trybunach, ma kluczowe znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa osób przebywających na obiekcie oraz ochrony elementów wyposażenia, jak również dla zapewnienia interesów ekonomicznych właściciela obiektu (gwarancja, że osoba, która weszła na obiekt swoim zachowaniem nie będzie odstraszała od uczestnictwa w imprezach innych osób, możliwość identyfikacji osoby niszczącej mienie na stadionie). Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką produktów.    


  Grudzień 2008 – TELSAT realizuje prace badawcze i wdrożeniowe systemu VCOP Drogowiec.

      
  • Wykonane instalacje i uruchomione oprogramowanie dają I-sze efekty pracy systemu. Prezentacje rozwiązań ITS określane mianem supernowoczesnych dają nam wiele satysfakcji w czasie demonstrowania oprogramowania użytkownika. VCOP to wielozadaniowa modułowa platforma, która oddaje użytkownikom wiele funkcjonalności. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.    

  2008 - Październik

  • NOWOŚĆ: Transmisja wideo wysokiej rozdzielczości HDTV
   Nowe moduły z serii Optivia(TM) firmy Opticom, należącej do grupy Emcore, umożliwiają transmisję nieskompresowanych sygnałów wideo HDTV (HD-SDI) po jednym włóknie światłowodowym na odległość nawet do 70 km bez wzmacniaczy sygnału, co czyni je bezkonkurencyjnymi w stosunku do urządzeń transmitujących sygnały w sposób tradycyjny. Dodatkowym atutem przekazu jest absolutna odporność na interferencje fal radiowych i elektromagnetycznych.
   Aktualnie standardy wysokiej rozdzielczości HD kształtują dwa najwyższej jakości formaty HDTV: 1080i, oparty na zastosowaniu przeplotu i pikseli kwadratowych oraz 1080p, czyli FULL High Definition - wykorzystujący skan progresywny obrazu.
   Równolegle z przesyłaniem w/w sygnałów HDTV możliwa jest również cyfrowa transmisja sygnałów audio AES/EBU(zgodnych z SMPTE 276M), audio analogowego, danych RS-232, RS-422, RS-485, CC lub 10/100M Ethernet po tym samym włóknie światłowodowym.
   Główną zaletą modułów z serii Optivia(TM) jest swobodna, kaskadowa rozbudowa systemu do dowolnej konfiguracji. Opcjonalny sieciowy moduł zarządzania po SNMP oraz oprogramowanie OptiviaView(TM) stwarzają możliwość pełnej kontroli nad poprawnością pracy całości systemu. Cyfrowa transmisja HDTV po jednym włóknie optycznym większej ilości sygnałów HD-SDI możliwa jest dzięki multiplekserom światłowodowym WDM i CWDM z serii MDM-7000. Więcej o urządzeniach HDTV...
  • W dniach 15–17.10.2008r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przy Placu Defilad 1 odbędą się szóste Międzynarodowe Targi Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA 2008.
   Jako członkowie Stowarzyszenia Inteligentne Systemy Transportowe Polska, na stanowisku wystawienniczym ITS w imieniu Stowarzyszenia, zaprezentujemy ofertę rozwiązań technologicznych dla Infrastruktury Miejskiej i Drogowej w zakresie systemów bezpieczeństwa, monitoringu oraz innowacyjnych rozwiązań ITS, współtworzących III sektor tematyczny Targów.

   Na stanowisku prezentowane będą informacje dotyczące Stowarzyszenia ITS Polska, jak również można będzie zapoznać się z wybranymi, nowoczesnymi rozwiązaniami z dziedziny Inteligentnych Systemów Transportowych.
   Celem działań Stowarzyszenia ITS jest inicjowanie i promowanie ITS, poparte zastosowaniem nowoczesnych i inteligentnych technologii. Nasza oferta umożliwia ich realizację na poziomie najwyższej jakości. Stanowisko ITS, udostępniające szeroki zakres edukacji tematycznej w dziedzinie Inteligentnych Systemów Transportowych zagwarantuje zapoznanie z technologią, stając się miejscem dialogu pomiędzy przedstawicielami sektora publicznego i prywatnego – wspólnie poszukujących najlepszych rozwiązań technologicznych.
   Sympozja, konferencje i debaty umożliwią rozważania nad kwestiami najbardziej nurtującymi branżę. VI edycja Międzynarodowych Targów Infrastruktura ‘2008 stanowi jedyną okazję nawiązania tak wielu bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami branży w jednym miejscu. Serdecznie zapraszamy!

  • W trosce o jakość naszych produktów i wymagania rynku optycznych systemów monitoringu CCTV, mamy zaszczyt poinformować, iż wszystkie światłowodowe wideo konwertery z serii TELSATLINE TL-VCx zakupione po 1 października 2008 otrzymają 36-miesięczny okres gwarancji. Dodatkowym atutem nowej serii urządzeń TL-VCx jest możliwość zarządzania poprawnością działania systemu transmisji optycznej wideo, audio, danych RS/CC oraz LAN po sieci Ethernet. Zachęcamy do zapoznania się z nową serią urządzeń w dziale Światłowodowe konwertery wideo.
  2008 - Wrzesień
  • Firma PHU TELSAT została członkiem stowarzyszenia ITS Polska. ITS Polska jest profesjonalną, publiczno-prywatną inicjatywą mającą na celu wsparcie procesów rozwoju i wdrożenia Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS), których zastosowanie przyczyniłoby się do rozwoju transportu bezpiecznego, wydajnego i przyjaznego środowisku naturalnemu. ITS Polska jest partnerstwem wiedzy i źródłem informacji dla wszystkich grup udziałowców środowiska ITS, włączywszy przemysł, usługi, organizacje rządowe i samorządowe, instytuty badawcze i wdrożeniowe, oraz ośrodki akademickie. ITS Polska nie ogranicza się wyłącznie do obszaru terytorialnego Polski biorąc za podstawę międzynarodową współpracę w rozwoju Inteligentnych Systemów Transportowych. Nasze członkostwo w stowarzyszeniu umożliwia nam zapoznanie się z problemami i potrzebami jednej w najważniejszych dziedzin gospodarki jaką jest transport. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.itspolska.pl.
   Link do strony.
  • Dokonaliśmy kilka zmian w architekturze i funkcjonalności naszego oprogramowania systemu ARTR.
   Zapraszamy do zapoznania się z nim w dziale: ITS.    
  •    
  • Kolejna nowość w naszej ofercie – megapikselowa kamera ARTR do odczytu tablic rejestracyjnych pojazdów. Informacje handlowe i techniczne dostępne w dziale: Kamery ARTR.    
  2008 - Czerwiec
  • Wydział Informatyki Politechniki Szczecińskiej uruchamia pierwszą edycję jednosemestralnych Studiów Podyplomowych Technologie Biometryczne w Szczecinie w roku akademickim 2008/09, trwających od 1 października 2008 do 31 marca 2009 r. Studia zostają uruchomione we współpracy z firmą Telsat. Podstawowym zadaniem Studiów Podyplomowych Technologie Biometryczne jest przekazanie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami umożliwiającymi identyfikację i weryfikację tożsamości. Studia przygotowują w szerokim zakresie do pracy z aktualnymi i przyszłymi systemami bezpieczeństwa wykorzystującymi indywidualne cechy biometryczne człowieka. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Studiów http://www.wi.ps.pl/spt  • W dniu 27.06.2008 w Warszawie odbyły się warsztaty techniki światłowodowej zorganizowane przez Warszawski oddział firmy TELSAT. W ramach szkolenia ponad 100 uczestników zapoznało się z budową kabli światłowodowych, osprzętem pasywnym i aktywnym oraz od strony teoretycznej i praktycznej pozyskało wiedzę w zakresie przygotowania i spajania włókien światłowodowych. Pomimo czasochłonnego procesu wykonania samodzielnych prac przygotowania i zespajania włókien optycznych, uczestnicy wytrwali do końca, wykonując w wielu wypadkach swój pierwszy spaw włókna. Mamy nadzieję, że pozyskana wiedza oraz umiejętności złamią mity mówiące o tym, że technologia światłowodowa w telekomunikacji to droga i trudna kategoria rozwiązań technicznych. Życzymy powodzenia naszym miłym gościom i zapraszamy osoby zainteresowane do wzięcia udziału w kolejnych edycjach warsztatów techniki światłowodowej. Informacje wkrótce w naszej witrynie www.555.pl.

  • Zarząd Portów Morskich Szczecin Świnoujście podpisał z PHU TELSAT umowę serwisową na okresowe przeglądy techniczne oraz pozagwarancyjne naprawy systemów bezpieczeństwa. Przed wejściem do strefy Shengen nasza firma zainstalowała na terenie obiektu w Świnoujściu kilka tysięcy elementów w systemach CCTV , SA, KD, i zintegrowanym systemie nadzoru. Aktualnie czuwamy nad stanem technicznym tych urządzeń zapewniając normatywne warunki eksploatacji systemów.

  • P.H.U. Telsat Grzegorz Kawka Oddział w Warszawie organizuje 27 czerwca bezpłatne szkolenie w zakresie produktów i technologii światłowodowych, a także spawania włókien optycznych. Szkolenie odbędzie się w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” w Warszawie.
   Program szkolenia obejmuje:
    - Podstawy techniki światłowodowej;
    - Patchcordy, mufy, przełącznice światłowodowe i ich zastosowanie;
    - Konwertery Ethernetowe, wideo, switche optyczne i ich zastosowanie;
    - Omówienie najbardziej popularnych na rynku spawarek światłowodowych;
    - Teoria spawania kabli światłowodowych;
    - Szkolenie praktyczne z zakresu spawania kabli światłowodowych.

   Szkolenie poprowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej. Osoby biorące udział w szkoleniu otrzymają certyfikat z elementarnej znajomości zagadnień sieci optycznych oraz technik spawania światłowodów.
   Przyjmowanie zgłoszeń osób chętnych do udziału w szkoleniu zostało zakończone 6 czerwca.


  2008 - Maj
  • Mamy zaszczyt poinformować Państwa o wprowadzeniu sprzętu TELSATLINE do kolejnej placówki handlowej. Naszym nowym partnerem prowadzącym sprzedaż detaliczną jest firma Elektron z Warszawy. Firma prowadzi od wielu lat działalność handlową w branży sprzętu elektrycznego / elektronicznego, a od niedawna idąc z duchem czasu, także światłowodowego sprzętu teleinformatycznego. W ciągłej sprzedaży znajdują się tu, następujące grupy produktowe:

    - patchcordy światłowodowe,
    - mufy oraz przełącznice optyczne,
    - światłowodowe media konwertery,
    - oraz inne akcesoria światłowodowe.

   Nasz sprzęt można nabyć w sklepie firmy Elektron zlokalizowanym w centrum Warszawy, od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 18-ta, a w soboty 10 – 14-ta.

   Adres sklepu:
   Elektron S.J.
   ul. Krochmalna 3,
   00-864 Warszawa
   tel.: 022 620-30-80

  • Pierwszy Polski Kongres ITS – Inteligentne Systemy Transportowe odbył się w dniach 26-28.05.2008.
   Prasa branżowa, przedstawiciele firm, GDDiK, Ministerstwa Infrastruktury to główni uczestnicy i prelegenci przedstawiający rozwiązania, problemy współczesnego transportu. Uczestnicy Kongresu mieli doskonałą okazję do wymiany doświadczeń ( również na gruncie międzynarodowym ), wskazania problemów oraz polemiki. Przedstawiciele naszej firmy, również uczestniczyli w Pierwszym Polskim Kongresie Inteligentny Transport, żywo interesując się przestawianymi problemami i potrzebami rynku w zakresie rodzimych krajowych rozwiązań technicznych. Więcej informacji o kongresie można odnaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia ITS.

  • Rozbudowa optycznej sieci komputerowej w środowisku infrastruktury przemysłowej w Fabryce wanien koncernu ROCA – z Hiszpanii.

  • Rozpoczęcie budowy systemu rozpoznawania twarzy, na terenie Politechniki Szczecińskiej. I- szy polski system rozpoznawania twarzy powstaje przy współpracy z Naukowcami Wydziału Informatyki PS.

  2008 - Kwiecień
  • Dostawa systemu optycznej sieci komputerowej do obiektu Urzędu Miejskiego. Kompensowane termicznie szafy serwerowe wyposażone w przełącznice dla optycznej sieci dostępowej,

  • Zaprojektowanie i wykonanie systemu monitoringu wizyjnego pasa Startowego Lotniska w Gdańsku. Kamery obrotowe, system transmisji radiowej oraz rejestracji cyfrowej. Dostawa systemu CATV - platformy telewizji kablowej.

  2008 - Marzec
  • Budowa i rekonfiguracja sieci dostępowych TELSAT na terenie miejscowości Gryfice i Trzebiatów. Wykonanie uzysku dostępu do szybkiego Internetu dla zasobów 3200 mieszkań. Łącza optyczne i miedziane o przepustowości 100Mb/s doprowadzone do przyłączy abonenckich dają możliwość korzystania z Internetu i nowoczesnych aplikacji multimedialnych mieszkańcom Gryfic i Trzebiatowa.
  2008 - Luty
  • Projektowanie systemów dostępowych sieci telewizji kablowej Gryfice.

  • Projektowanie systemu monitoringu wizyjnego MIELNA.
  2008 - Styczeń
  • Wykonanie dokumentacji projektowych systemów monitoringu wizyjnego miejscowości Połczyn Zdrój.
  2007 - Listopad


  • Zakończenie prac instalacyjnych uruchomieniowych systemu bezpieczeństwa Portu Morskiego Szczecin Świnoujście, Wykonano instalacje SAP, KD, DSO, CCTV. Wartość końcowa robót – ponad 3 mln PLN.  2007 - Kwiecień
  • Rozpoczęliśmy prace projektowe i montażowe systemu bezpieczeństwa dla portu promów morskich Szczecin Świnoujście. Zadanie budowy systemu, to wyzwanie do zastosowania wysokiej jakości nowoczesnych technologii dla zapewnienia odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa pasażerów i obiektu portowego. Planowane zakończenie inwestycji - to wrzesień 2007 roku. Wartość robót ponad 3 mln PLN.
  2007 - Marzec
  • Szczecin - Rozbudowa systemu Wspomagania Dowodzenia - o kolejną kamerę systemu monitoringu wizyjnego. Kamera nr 11 Zainstalowana została na Szczecińskim Turzynie. Montaż kamery sfinansowała Szczecińska Fundacja "Razem Bezpieczniej", Szczeciński TBS, oraz Szczeciński Urząd miasta. Jest to już z kolei trzecia kamera o jaką firma TELSAT rozbudowała system monitoringu wizyjnego SWD w Szczecinie. Nasi fachowcy wezmą udział w przygotowywanym przetargu na wykonanie systemu rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów oraz montaż kilkudziesięciu kamer. Jak dowiadujemy się z prasy - Inwestorem planowanej rozbudowy będzie Policja.
  2007 - Luty


  • Zakończenie budowy-obiektu Hotelowo Rekreacyjnego BIELIK w Międzyzdrojach. W lutym 2007 zakończyliśmy uruchomienie systemów zabezpieczeń, instalacji telewizji kablowej i systemów telekomunikacyjnych. Łączna wartość zainstalowanych w obiekcie systemów elektronicznych to blisko 0,5 mln złotych. Baseny, Sale konferencyjne, kawiarnia i restauracja dają uzupełnienie fantastycznych warunków wypoczynku w luksusowych pokojach. Bezpieczny parking i wnętrza obiektu zapewniają komfortowy spokojny wypoczynek. Polecamy.
  • I-sze w Polsce wdrożenie i uruchomienie BLADE SERWERA NEXCOM. Ten dwuprocesorowy, dwurdzeniowy, zespół serwerów bazujący na procesorach Opteron, to potężne narzędzie do wykonywania najtrudniejszych, wymagających aplikacji. Po wdrożeniu i testach - jednostka serwerowa sprawdza się idealnie w zaimplementowanych zastosowaniach.


  2006 – Grudzień
  • Miło nam poinformować, że na targach kieleckich ALARM 2006 Monitoring Wizyjny Miast nasza firma otrzymała Złoty Medal .  • Produkt zgłoszony do konkursu VCOP - system monitoringu i nadzoru ruchu drogowego, kontroli nacisku na oś pojazdu, transportu ładunków niebezpiecznych – spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, - jego wszechstronność –uniwersalność i możliwości wykorzystania przez wiele instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie i bezpieczeństwo aglomeracji miejskiej.


   Należy wspomnieć, że II-gim dniu targów nasze stoisko odwiedził Pan Komendant Główny Policji

   Podczas spotkania Pan Komendant zapoznał się z możliwościami systemu VCOP i zainteresował się metodami odczytu numerów rejestracyjnych pojazdów. Pracujące na żywo urządzenia oddały umożliwiły objaśnienie i ukazanie zasad pracy systemy VCOP.
   Na naszym stoisku można było również znaleźć nowości z zakresu zabezpieczenia osobistego pracowników służb, prezentowane przez nas kamizelki odblaskowe wyposażone w LED’owe oświetlacze oraz samoregenerujące, się układy zasilania wykorzystujące energię słoneczną zainteresowały wielu odwiedzających. Prezentacja tych produktów niebawem na naszej stronie w nowo tworzonym dziale.

  • Trzebiatów – rozbudowa wykonanego przez naszą firmę w latach 2001-2006 systemu, rozbudowa o kolejne stanowisko obserwacyjne. Aktualnie Trzebiatowska Straż Miejska również będzie posiadała możliwość korzystania z istniejącej infrastruktury bezpieczeństwa. System monitoringu wizyjnego miasta w całym zakresie będzie mógł być obsługiwany przez Strażników.

  • Na zlecenie Szczecińskiej fundacji „Razem Bezpieczniej” realizujemy budowę punktu obserwacyjnego w dzielnicy Szczecin Turzyn. Punkt kamerowy ma rozpocząć prace jeszcze w tym roku.

  • Wdrażany system jakości i obsługi klienta – zakupiony nowy system teleinformatyczny i bazodanowy umożliwi nam precyzyjną realizację zadań i wprowadzenie systemu kontroli i nadzoru procesów handlowych i usługowych.

   Nagroda dla „system monitoringu i nadzoru ruchu drogowego, kontroli nacisku na oś pojazdu, transportu ładunków niebezpiecznych” na targach w Kielcach. System monitoringu i nadzoru ruchu drogowego, kontroli nacisku na oś pojazdu, transportu ładunków niebezpiecznych został uhonorowany medalem podczas VII Konferencji i Wystawy Monitoringu Wizyjnego ALARM w Kielcach jako najnowocześniejszy, a zarazem najskuteczniejszy system do detekcji tablic rejestracyjnych.


  2006 - Listopad
  • Rozpoczynamy wykonanie projektu systemu monitoringu wizyjnego Lidzbarka Warmiskiego. Rozległy system miejskiej telewizji przemysłowej wykonany będzie w technologii światłowodowej. Początkowo 12 punktów obserwacyjnych będzie strzegło ładu i porządku w grodzie.


  •    
  • Koncepcja Systemu Monitoringu wizyjnego dla miejscowości Połczyn Zdrój. Analiza zagrożeń, uzgodnienia, wstępna koncepcja i wybór metody budowy systemu to tylko główne wątki realizowanej dokumentacji. System bezpieczeństwa miasta Połczyna, którego zaczątkiem będzie system monitoringu rozpocznie szereg kolejnych działań związanych z zapewnieniem porządku i jakości wypoczynku turystów, kuracjuszy i mieszkańców uzdrowiskowego Połczyna. Oto urokliwe miejsca przeznaczone na etapie wykonania koncepcji do monitorowania.
  • Zakończenie projektu budowy systemu monitoringu wizyjnego w Stargardzie Szczecińskim. System wykonano w oparciu o transmisję strumieni wizyjnych z kamer po traktach E1 –dzierżawnionych od lokalnego operatora telekomunikacyjnego. Cztery punkty kamerowe wyposażone układy zasilania i transmisji sygnałów wizyjnych podłączone do centrum nadzoru na KPP w Stargardzie Szczecińskim oddają swoje usługi na rzecz bezpieczeństwa miasta. Planowana dalsza rozbudowa do 16 kamer ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat – tak planują władze miasta.
  Osiągnięcia, referencje, opinie techniczne, wydarzenia (dalsza historia) • Referencje
 • Pisali o nas
 • Plan dojazdu
 • Osiągnięcia, referencje, opinie techniczne, wydarzenia
 • Osiągnięcia, referencje, opinie techniczne, wydarzenia (pozostałe).
 • Galeria stron startowych HotSpot
 • Osiągnięcia, referencje, opinie techniczne, wydarzenia (historia)
 • Osiągnięcia, referencje, opinie techniczne, wydarzenia (dalsza historia)


 •  Polecamy

  Horyzontalne przewierty sterowane, przeciski


  Kontakt z nami
     ogólny
  "P.H.U. Telsat"
  ul. J.Dąbskiego 1a
  72-300 Gryfice
  Polska
  telsat@555.pl
  +48 91 384 2018
  lub skorzystaj z formularza


               początek
  Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2006 Telsat Electronic Systems, Poland

   | HOME | Telekomunikacja | Energetyka | ITS | Usługi | Kontakt |